Ogórkowe Odświeżenie

Ogórki to u nas jedno z najtańszych i najbardziej popularnych warzyw.

A co, gdyby tak zamienić je w zupełnie nowy, serio odświeżający napój?

Właśnie takim napojem może być zielony szejk. Przepis poniżej:

Składniki: Szpinak i/lub sałata lodowa, Banany, Ogórki (szklarniowe lub ziemne, surowe!)

Wyrywamy dużą garść liści szpinaku (raczej bez łodyżek, chociaż nie szkodzą jakoś strasznie), przekręcamy kilka razy, żeby zrobić mniejsze kawałki.

Wsypujemy pokrojone kawałki banana i ogórka do blendera. Miksujemy

Ilość nie jest super ważna – takiego napoju można wypić na prawdę dużo. O dziwo, nawet jeśli wychodzi kilka większych kubków, w dzień nie będziemy mieli problemu tego przetrawić.

Istotne są proporcje. W tym szejku akurat, składniki mogą być, mniej więcej, objętościowo równe. Jednak trzeba próbować swoich własnych metod. Na przykład gdy dodamy zbyt dużo szpinaku – napój będzie gęsty, zielony i trudny do wypicia. Trzeba będzie go przegryzać, może nie być do końca smaczny.

Z kolei gdy dodamy zbyt dużo bananów z kolei napój będzie miał żółty kolor, i może nie być do końca smaczny. A ogórki? To akurat ważne – tutaj można wsadzić dwa, maksymalnie trzy. Przy większej ilości będziemy mieli za bardzo „odświeżający” drink, trudny do przełknięcia z powodu ostrego smaku.

Zwykle dodaje jeszcze inne letnie, tanie owoce. Śliwka lub brzoskwinia są w sam raz na letni sezon. No i oczywiście, gdzieś tam kryje się jeszcze sałata 😉

 

Miks Ogórkowy

 

A jak to wygląda w szklance, trzymanej w ręce? Zobacz ikonę wpisu!

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *