Odwrotne związki według pijaka

” (…) a czemu na przykład nie dzieje się  i. czemu nie patrzy się na dziecioroba z żoną i stanowiskiem jak na ostatniego osła,
czemu jemu się współczuje, nie organizuje grup interwencyjnych, żeby  wyrwać nieszczęśnika z rodzinnych kajdan. Taki to się nacierpi.

Trójka bachorów to trzy lata nieprzespane. Żona truje dupę, nawet dziwek nie można ściągnąć na dom, a jak się ściągnie, to gryzie sumienie. Jeszcze pracować musi, to dopiero nieszczęście – piorunował, a Gil nie mógł stwierdzić, żartuje czy mówi serio.

– Wstaje o świcie, płaszczy się przed szefem, pilnuje, by koledzy nie podesrali, a jak na własny rachunek robi, w branży prywatnej, to jeszcze gorzej, coś się pokiełbasi i wszystko stracone. Stres. I jeszcze śpi z tą samą babą, co mu się starzeje. Na ile sposobów można loda robić?

Napił się herbaty, właściwie to ją pochłonął dwoma haustami.

– Więc bardzo bym chciał, żeby wszyscy dobrzy ludzie nachodzili rodziny wielodzietne, rodziny partyjne i ratowali kogo mogli. Ty, Jędruś, też możesz, aż może dożyjemy dnia, kiedy matki będą chwalić synów o tak – uderzył w ton podniosły.

– „Mój Kazio to porządny chłopak, prawdziwy skarb”. „Pije?” „I to jak, pani kochana, do tego nie pracuje, odkąd wyszedł z wojska”. „Naprawdę? A u Kowalskich zmartwienie, Marian ostatnio na pół etatu poszedł”. „Jak Kowalska wychowywała, tak ma. U nas w domu zawsze był alkohol. A Kazio jest słodki. Dałam mu ostatnio na panienki, to obiecał, że od przyszłego roku spróbuje zostać narkomanem”

I skończył i wbił tryumfalny wzrok w księdza doktora (…)”

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24457/pies-i-klecha-przeciwko-wszystkim

Z przymrużeniem oka, a propos rodziny . Mogę się z tym tekstem dość mocno zgodzić 😉

godna polecenia niech będzie także książeczka:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/12346/cokolwiek-myslisz-pomysl-odwrotnie

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *