Jak nagrać krótki filmik?

Chcesz nagrać krótki filmik z ręki? Oto kilka porad wyciągnięty z pewnego mocnego szkolenia. W Kaliszu. O nazwie, której nie podam 🙂

Wytnę pewnie trochę informacji, ale najważniejsze pozostają. Mam nadzieję, że sami szkoleniowcy mnie za to nie zjedzą! Ale … do dzieła.

Elevator Pitch

Sami niestety musimy sprawdzić, co to znaczy. Wiki podpowiada: „short summary used to quickly and simply define a process, product, service, organization”

Czyli krótka rozmowa w windzie, podsumowująca najważniejsze aspekty. Zwłaszcza ważne przy pierwszym spotkaniu, spotkaniu sprzedażowym lub szybkiej internetowej interakcji. Tak więc – twoje intro musi być krótkie, zwięzłe i na temat.

Pasja!

Czyli Twoje emocje. Żeby wywołać Dobre – u Siebie i odbiorcy – raczej trudno mówić o zgniłych wczorajszych pierogach. Chyba, że Cię to Jara!

Zaufaj mi – im bliżej jesteś swoich zainteresować, tym bardziej nakręcisz tym innych ludzi. A – i należy pamiętać, że kamera wycina emocje. Dlatego je podkręcamy, gestami, kolorem, mimiką i zbliżeniem

Kadr

Pamiętaj o kadrze. Nie statycznym. Emocje to nie sen. To ruch!

Dobrze by było jakby kadr był ruchomy, lub Ty żebyś zmieniał czasami swoje pozycje. Coś musi się zmieniać, żeby trzymać uwagę widza. Chyba, że sam tekst też jest super. Ale – gadająca głowa jest po prostu totalnie nudna.

Tło

Nie może być idiotyczne. Takie powiedzmy drzwi od kibla nadają się raczej na filmik humorystyczny. „Z dupy” zaczynał w piwnicy, ale przynajmniej miał dobry sprzęt i tatuaże. I był śmieszny.

Skutek bardzo złego tła to często negatywny komentarz. Jeśli nie jest konstruktywny – to nie krytyka, ale hejt. Jeśli jesteś na niego odporny – ok. Ale zwykle trzeba sobie z nim radzić, najlepiej Przed wystąpieniem

Napisy

Dodaj kilka. Podpis na przykład. Nie muszą być jakieś super skomplikowane, mogą być proste, przyjemne. Typografia jak na profesjonalnym blogu, lub filmikach dobrych sprzedawców. Podpatrz ich.

Często mają podpisy „jestem sprzedawcą”, w miarę ładne i czytelne literki. Nie wkurzające. I sprzedadzą Cię lepiej niż sama twarz.

Uśmiech

Znowu Emocje! Uśmiech, ale i szczerość. Okłamując innych co tak naprawdę im dajesz? Krzywiąc się, unikając kamery oraz będąc smutny – przekazujesz to widzowi. Czy zdoła przechwycić twoje informacje słowne, czy odrzucą go ewidentnie negatywne zachowania?

Jak nagrać krótki filmik

Oświetlenie

Odpowiednie, ale i nie zbyt skomplikowane twarz najważniejsza, oświetlona 45 stopni z góry.

Historia

Najlepiej sprzeda się historia. Opowiadaj, spójnie, miło, konkretnie. Metafory są jak najbardziej dopuszczalne – ale na temat.

Jeśli masz rożne wątki, to historia je skleja. Najlepszy jest konkretny jeden wspólny temat. Nie wzięty z kosmosu. Ewentualnie mówiący o kosmosie (patrz elon musk i spacex)

Wiarygodność

Buduj ją! Najważniejsza zasada niech będzie tutaj „pokazuj – nie gadaj„. Często mniej należy mówić, ale więcej pokazywać przykładów. Nawet nie twoich – ale po to są tak zwane „filmiki – wstawki”. Daje ogromnie dużo.

Tutaj nasuwa mi się mega konkretny przykład uwodzenia. Komu bardziej zaufasz, komuś kto gada o podchodzeniu, czy komuś kto nie mówi aż tyle szczegółów, ale widziałeś go jak podszedł?

Tutaj nie pomoże uśmiech czy konkretne informacje. To drugi filmik daje dowód. Może Cię nawet zirytować, że ktoś „robi takie rzeczy”, no ale w końcu… on to zrobił.

Call to action.

Zawsze, „zasubskrybuj!”, kup, obejrzyj moją stronę, zrób coś! Filmik bez przekierowania to po prostu filmik. Akcja crowdfundingowa – wesprzyj nas! Wejdź na stronę, dodaj, kup, daj hajs, pocałuj mnie w stópki.

 

I coś jeszcze? Podsumujmy – bądź szczery, wyglądaj dobrze, uśmiechaj się i dawaj przykłady. Dorzuć szczyptę profesjonalizmu i będą Cię oglądać 🙂

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *