Aneta Łastik – Poznaj Swój Głos. Moja Opinia

Kiedy udaje Ci się wchłonąć taką książkę, myślisz… chcę więcej! I najlepiej na żywo. Może i sam w końcu nauczę ludzi dookoła patrzenia do wewnątrz, tak niby przypadkiem. Prawie jak autorka, która głęboką pracę psychologiczną pokazuje pod pretekstem … lepszego śpiewania.

Sam nie wiem, ale sprawdź tą pozycję, jeśli …

Interesujesz się nie tylko głosem. Ale także i własnym wnętrzem.

Być może nie każdego interesuje osobowość, głębia, czy „life coaching”. To duże słowa, może trochę nieprecyzyjne, ale trudno też precyzyjnie określić czym zajmuje się autorka książki.

Zacznijmy od głosu. Jest śpiewaczką. Ale bardziej nauczycielką.

I nie tylko wydobywania z Siebie dźwięków. Raczej… ujawniania swoich emocji. Lepszego kontaktu ze Sobą. Z „wewnętrznym dzieckiem”. Które tak panicznie potrzebuje wsparcia – u wielu z nas.

Tak (jak to napisałem w recenzji) to przepotężne kompendium wiedzy. Nie jest idealnie usystematyzowane. Nie jest to struktura, która wymusi na Tobie pracę.

Ale jeśli Cię zainteresuje, to z marszu zapamiętasz wiele przydatnych ćwiczeń.

Raczej niewiele osób zajmuje się – statystycznie – śpiewaniem. A już o wiele mniej śpiewaniem i zagłębianiem w swoje odczucia. Może się to wydawać sprawą śmieszną, podobnie cofanie do dzieciństwa za jakiś psycho-horror… jednak podejście Pani Anety to majstersztyk.

Dla kogoś kto ma problem z głosem, z zachowaniem, z emocjami, czy po prostu z życiem to bardzo jasna i konkretna „żarówka” pomocy. Jak się okazuje, nie trzeba lat terapii (choć czasami mogą się przydać), żeby wydobyć z nas to, co najlepsze. To, czego sami tak mocno szukamy.

Jak dla mnie bomba. Uwielbiam dobitne pytania autorki, które ujawniały problemy „pacjentów”. Przeżywałem też dość historie pacjentów opisane w książce. Widać tam było, jak wsparcie „psychologiczne” – niby nie związane z samym tematem śpiewu – pomaga.

I może stąd to pytanie postawione na samym początku. To czemu mnie jeszcze nie ma na jej szkoleniu?

A Ciebie 🙂 ?

Jednym słowem – przeczytaj i sam zdecyduj!

Przeklejam też poniżej recenzję z portalu, na którym możesz znaleźć więcej moich opinii oraz pozycji literatury. Takich, które przeczytałem oraz takich, które chciałbym spróbować, posmakować. Może masz jakiś schowany gdzieś link 😉

lastik_lc

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *